FOOTBALL LIVESCORE

gZ5k2.jpg

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Football

Major Football Leagues

Football Leagues
advertisement

Football Livescore

     SCORELINE
09:30    IDN
ISL FT Persipura Jayapura 1 - 1Semen Padang 0 - 1
03:30    CON
CA AP * Brazil 0 - 0
(4 - 3)
Paraguay 0 - 0
03:30    USA
USL FT San Antonio FC 0 - 0El Paso Locomotive 0 - 0
22:15    ISL
1D FT Afturelding 0 - 3Grotta 0 - 0
22:15    ISL
1D FT Keflavik 1 - 3Leiknir R. 0 - 0
23:00    CAF
ACN FT Kenya 3 - 2Tanzania 1 - 2
22:15    ISL
CUP AET * Breidablik 4 - 2Fylkir 1 - 1
22:00    WOR
WC FT Norway W 0 - 3England W 0 - 2
22:15    ISL
CUP FT FH Hafnarfjordur 7 - 1Grindavik 5 - 0
22:15    ISL
CUP FT KR Reykjavik 3 - 0Njardvik 2 - 0
All Sports In-Play now
     Africa (CAF): Africa Cup of Nations - Group Stage (3)
17:30 Tunisia (3) -:- Mali (1)  
20:00 Morocco (2) -:- Ivory Coast (1)
23:00 South Africa (4) -:- Namibia (3)
     Australia: NPL Queensland (1)
12:00 Redlands United (12) -:- Western Pride (13)  
     Australia: NPL South Australia (1)
12:30 South Adelaide (12) -:- Campbelltown City (1)   
     Australia: NPL Victoria (2)
13:15 Bentleigh Greens (2) -:- Dandenong Thunder (14)  
13:30 Dandenong City (11) -:- Hume City (4)  
     Australia: Northern Territory (1)
14:00 Casuarina (1) -:- University Azzurri FC (3)   
     Bangladesh: Premier League (2)
13:00 NoFeL Sporting Club (11) -:- Rahmatgonj MFS (9)   
16:00 Sheikh Russel (3) -:- Saif Sporting Club (4)   
     Belarus: Vyscha Liga (2)
18:45 Torpedo Minsk (16) -:- Neman (10)
20:45 Torpedo Zhodino (4) -:- FC Energetik-Bgu Minsk (13)
     Brazil: Serie C - Serie C Grp. A (1)
01:00FT Treze (9) 2 - 0 Santa Cruz (3) 1 - 0 
     Estonia: Meistriliiga (1)
19:30 Tammeka Tartu (7) -:- Kalju Nomme (3)  
     Estonia: Esiliiga A (3)
19:00 Flora Tallinn U21 (3) -:- TJK Legion (1)   
19:00 Kohtla-Jarve Lootus (4) -:- Tallinna Kalev II (9)   
19:00 Levadia U21 (7) -:- Rakvere JK Tarvas (8)   
     Faroe Islands: Formuladeildin (2)
20:30 HB Torshavn (5) -:- AB Argir (10)   
21:00 EB/Streymur (8) -:- Skala IF (6)   
     Finland: Kakkonen - Kakkonen - Lohko B (1)
18:30 GrIFK (11) -:- Honka/A (8)  
     Finland: Ykkonen (1)
18:30 Turku PS (2) -:- EIF (7)  
     Friendly Games: Club Friendly (14)
13:00 FC Copenhagen -:- Fremad Amager  
13:00 Qarabag -:- FC UFA   
15:00 Odense -:- Sonderjyske  
17:00 FC WIL 1900 -:- FC Lugano   
18:00 Lask Linz -:- Slovan Liberec   
19:00 Anderlecht -:- FC Oleksandriya  
19:00 FC Gleisdorf 09 -:- Sturm Graz   
19:00 FC Midtjylland -:- Esbjerg  
19:00 FC Wunstorf -:- Hannover 96   
19:00 Red Bull Salzburg -:- SV Kirchanschoring  
19:00 SV Mattersburg -:- Szombathelyi Haladas   
20:00 KRC Harelbeke -:- Kortrijk   
20:00 Nieuw Buinen -:- Emmen  
20:30 KFC Merelbeke -:- Gent   
     Indonesia: Super League (1)
09:30FT Persipura Jayapura (14) 1 - 1 Semen Padang (13) 0 - 1 
     Iraq: Premier League (1)
18:00 Al Quwa Al Jawiya (2) -:- Al Bahri (20)   
     Macau: Primeira Divis?o (1)
14:05 CPK (1) -:- Tak Chun Ka I (5)   
     Myanmar: National League (1)
12:30 Chinland FC (11) -:- Southern Myanmar (12)   
     Norway: 3. Division - Group 5 (1)
20:00 Tillerbyen (5) -:- Ranheim 2 (2)   
     Rep. Of Ireland: First Division (4)
21:45 Cabinteely (5) -:- Wexford Youths (10)  
21:45 Drogheda Utd (3) -:- Bray Wanderers (6)  
21:45 Galway United (8) -:- Athlone Town (9)  
21:45 Limerick FC (4) -:- Shelbourne (1)  
     Rep. Of Ireland: Premier Division (5)
21:45 Cork City (7) -:- Derry City (4)
21:45 UCD (9) -:- St. Patricks Ath. (5)
21:45 Waterford United (8) -:- Bohemians (3)
22:00 Finn Harps (10) -:- Sligo Rovers (6)
22:00 Shamrock Rovers (2) -:- Dundalk (1)
     Sierra Leone: Premier League (2)
19:30 Bo Rangers (9) -:- Diamond Stars (5)   
21:30 RSLAF (13) -:- Kamboi Eagles (4)   
     Singapore: S-League (1)
15:15 Dpmm FC (1) -:- Balestier Khalsa FC (8)
     Sweden: Allsvenskan (1)
19:00 Orebro SK (9) -:- Helsingborg (14)
     Sweden: Division 1 - Norra (1)
20:00 Carlstad United BK (4) -:- Karlslunds IF (7)   
     Sweden: Division 1 - Sodra (1)
19:30 Assyriska Turabdin (7) -:- IFK Varnamo (12)   
     Sweden: Division 2 Norra Gotaland (1)
20:00 Vaenersborgs IF (13) -:- Tidaholms (8)   
     Sweden: Division 2 Ostra Gotaland (2)
20:00 FK Aelmeboda/Linneryd (12) -:- Ifoe Bromoella IF (11)   
20:00 Fk Karlskrona (1) -:- Asarums IF FK (7)   
     Syria: Final Stage (1)
20:30 Al Taliya -:- Al-Wathba  
     Uzbekistan: Professional Football League (3)
16:00 Dinamo Samarqand (6) -:- FC Bunyodkor (7)   
17:00 Olmaliq FK (10) -:- Metallurg Bekabad (9)   
18:00 Qizilqum Zarafshon (11) -:- Navbahor Namangan (4)   
     Vietnam: FA Cup (3)
13:00 Nam Dinh -:- Binh Phuoc   
14:00 Than Quang Ninh -:- Hoang ANH GIA LAI   
15:00 Viettel -:- Ho Chi Minh City   

runpedia offers football livescores for all football & soccer matches currently taking place around the world along with livescore results for all football & soccer matches from today's games including football leagues, cups, competitions, tournaments & friendly matches. Get today's football livescore, scheduled football & soccer fixtures, the latest football league standings and match statistics for all the matches played including all of your favourite clubs like Liverpool, Manchester United, Real Madrid & Barcelona. Our football livescore scorecards are updated live in real-time to keep you up to date with all the football match livescore updates happening today along with football livescore results for all finished football matches for every football & soccer league including the English Barclay's Premier League, the Spanish La Liga, German Bundesliga, French Ligue 1, American Football MLS, Greek Super League & many more! We track results on goal scorers and halftime football results along with yellow & red cards statistics so you will never miss any of the football & soccer action!

Livescore powered by runpedia.com © 2006 - 2019

Livescore Data Services


advertisement